LAUREACI NAGRÓD GPKM ZA ROK 2015

W trakcie marcowych targów MEBLE POLSKA 2016 w Poznaniu po raz 17-ty wręczyliśmy nasze nagrody Złoty Strug i Złota Igła.

Nagrody przyznawane są corocznie za najlepszy mebel roku poprzedniego:
• ZŁOTY STRUG za mebel skrzyniowy,
• ZŁOTA IGŁA: mebel tapicerowany,
Kryteria brane pod uwagę to: wielkość sprzedaży, jakość wykonania, wzornictwo, funkcjonalność, estetyka, ew. inne walory.

Statuetki z patynowanego brązu na granitowej podstawie (stylizowany strug stolarski i igła tapicerska) wraz z dyplomami trafiły w tym roku do:

ZŁOTY STRUG 2015 - program TORINO Firmy Szynaka Meble z Lubawy,
ZŁOTA IGŁA 2015 - program modułowy MUGHETTO Firmy VERO z Dobrodzienia.

Program Torino firmy Szynaka jest wyjątkowym połączeniem elegancji i nowoczesnego designu, podkreślonych w każdym detalu. Masywne komody, witryny, szafki wiszące i stojące zwracają uwagę swym wyjątkowym rysunkiem naturalnego, olejowanego drewna dębowego. Kolor korpusów, a także frontów, złamany delikatnymi wstawkami ze stali szlachetnej, nadaje meblom elegancji i wyjątkowości.
Cechą wyróżniającą kolekcję są charakterystyczne przecięcia na masywnych frontach. Dyskretnie wkomponowane elementy oświetlenia przestrzeni oszklonych oraz krawędzi półek szklanych, nadają meblom unikatowy wygląd, a tym samym wprowadzają do wnętrza wyjątkowy nastrój.

Z kolei program Mughetto firmy Vero to modułowy program meblowy dostępny w obiciach ze skór licowych i tkaninach typu aqua clean. Komfort i wygodę zapewniają wypełnienia z wysokoelastycznych pianek poliuretanowych o gęstościach od 25-30 kg/m³ i włókien puszystych oraz zamontowane ruchome zagłówki.
Sofa 3-osobowa wyposażona w funkcję spania o pow. 134 x 187 cm, fotele z funkcją relaks manualną, elektryczną (także z akumulatorem) i pojemniki na pościel stanowią o funkcjonalności Vero Mughetto.
Wchodzące w skład Mughetto moduły pozwalają tworzyć dowolne układy i zamontować fotele relaksacyjne w każdym miejscu. Elementy narożne 90° i 45° w pełni uzupełniają tę cechę.
Na trwałość mebla mają wpływ zastosowane w siedziskach nowoczesne sprężyny typu bonell, okucia renomowanych producentów polskich i zagranicznych, solidna konstrukcja szkieletowa wykonana z płyt meblowych oraz drewna litego.

Gratulujemy właścicielom i pracownikom obu wyróżnionych Firm i życzymy dalszych sukcesów w sprzedaży, a Targom MTP jak zawsze dziękujemy za miłą i owocną współpracę!


Nowy projekt ustawy o podatku

25.01.2016

Szanowni Państwo,

Możemy powiedzieć, iż ogłoszony w dniu dzisiejszym komunikat Ministerstwa Finansów na temat nowego projektu spełnia przedstawione przez nas oczekiwania w najważniejszych elementach.

Przede wszystkim Rząd przychylił się do wnioskowanego przez nas odejścia od kryterium powierzchni, jak również ustalił próg sprzedaży zwolnionej od podatku na relatywnie wysokim poziomie, bowiem jest to aż 18 mln zł netto rocznie.

Z punktu widzenia obrotów salonów meblowych średniej wielkości, taka kwota wolna pozwoli dużej większości rodzimych firm na uniknięcie nowego podatku lub spowoduje konieczność zapłaty jedynie w niektórych miesiącach i w bardzo niewielkim wymiarze.

Rząd nie uwzględnił natomiast proponowanego przez nas trybu rozliczenia kwartalnego, co - zważywszy na znane w branży wahania obrotów – wydawało się rozwiązaniem najbardziej sprawiedliwym. Nie udało się również zaliczyć mebli do kategorii produktów nie podlegających ustawie, choć było to podnoszone - nie tylko przez nas - ze względu na specyfikę branży oraz niezwykle niski popyt wewnętrzny.

Z komunikatu Ministerstwa nie wynika jednoznacznie, czy objęte podatkiem zostaną także internetowe sklepy meblowe. Ponadto, objęcie sprzedaży weekendowej dość dolegliwym podatkiem jest niezbyt precyzyjne. Nie wiadomo na chwilę obecną, czy będzie dotyczyło ono salonów, które prowadzą taką sprzedaż np. poprzez samych właścicieli.

Taki rozdział powodowałby zresztą dodatkowe utrudnienia rachunkowe - większość zamówień odbywa się na zasadach zaliczkowania i jest odsunięte w czasie. Ponadto, sobota traktowana jest przez społeczeństwo jako normalny dzień handlowy, w którym wreszcie można poświęcić zakupom więcej czasu, na co nierzadko nie ma możliwości w ciągu tygodnia, stąd też zrównanie jej statusu z niedzielą i świętami wydaje się zbyt daleką ingerencją w swobodę handlu i nie ma uzasadnienia społecznego.

Powinien też cieszyć fakt, iż będzie to projekt rządowy, a nie poselski. Jednak wniosek Ministerstwa o zastosowanie trybu odrębnego wynikającego z par. 99 Regulaminu pracy Rady Ministrów może świadczyć o tym, że dalsze procedowanie przebiegnie w szybkim tempie, z bardzo prawdopodobnym wykluczeniem lub znacznym skróceniem konsultacji publicznych lub dalszego opiniowania. Oby tak się nie stało.

GPKM w związku z tym będzie dalej aktywnie śledził proces legislacyjny, włączając się w prace komisji sejmowych lub Rządu tam, gdzie to możliwe, tak aby wyjaśniać, doradzać lub precyzować szczegóły przepisów, których brzmienie może znaczący wpływ na praktyczne stosowanie nowego prawa.
Uzupełnienie stanowiska GPKM

19.01.2016

Dziękujemy tym z Państwa, którzy przesłali swoje wskazówki oraz podzielili się z nami swoimi uwagami. Większość spostrzeżeń pokrywała się z naszym stanowiskiem, natomiast wzajemnie się wykluczających lub odosobnionych pomysłów nie mogliśmy jednocześnie wziąć pod uwagę.

W dniu dzisiejszym zostało wystosowane pismo do Ministra Finansów oraz pozostałych uczestników styczniowej debaty.

Tutaj znajdą Państwo część naszego stanowiska:


a pełną treść można pobrać
pod następującym adresem.
Uzupełnienie stanowiska GPKM

14.01.2016

Kontynuując rozpoczęte działania w sprawie opiniowania projektów ustaw ściśle dotyczących
naszej branży, należy podkreślić, iż istnieje wyraźna potrzeba wypracowania szczegółowego wspólnego stanowiska przedsiębiorców oraz w konsekwencji zaangażowania się do działania w tym zakresie w ramach jednej Grupy.

Tylko dzięki zespołowemu działaniu możemy mieć realny wpływ na nasze warunki funkcjonowania na polskim rynku.

Dlatego, aby zwiększyć ciężar gatunkowy naszych postulatów oraz wzmocnić znaczenie stanowiska i wypracowywanych propozycji, do końca bieżącego tygodnia prosimy o pisemną deklarację w niżej wymienionej sprawie do biura GPKM.

Argumenty te wzmocnią nasze stanowisko i głos branży w sprawie nowego podatku od sprzedaży detalicznej.
Podsumowanie spotkania z Rządem

08.01.2016

W dniu dzisiejszym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie z przedstawicielami handlu większości branż w Polsce. Branżę meblową reprezentowała Grupa Polskich Kupców Meblowych w osobach Prezes Andrzej Rybacki, Wojciech Gieburowski i Marcin Tomiczek oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli w osobach Prezesa Jana Szynaki, Marka Adamowicza i Michała Strzeleckiego.

W spotkaniu poza Premier Szydło i Wicepremierem Morawieckim udział wzięli Minister Szałamacha, Minister Kowalczyk oraz posłowie - członkowie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Wystąpienie Pani Premier, które poprzedziło dyskusję, wskazywało, że podatek ten sam w sobie jest nieuchronny, choć ministrowie twierdzili, że jest to tymczasowy podatek, przewidziany na rok 2016.

Przeważająca większość innych branż w trakcie swoich wystąpień uznała podatek za nieunikniony i postulowała bądź to obniżenie jego wysokości, bądź też progresję, ewentualnie wyłączenie spod obowiązywania. Niektórzy wskazywali też, że jeżeli już miałby on wejść w życie, to koniecznie trzeba uszczelnić system, uwzględniając sprzedaż hurtową, internetową, a nawet tzw. „bazarową” i nie dopuścić do rozliczania podmiotów za granicą.

Delegacja GPKM postulowała jako rozwiązanie optymalne wyłączenie naszej branży z tego podatku. Przedłożyliśmy osobiście każdemu z ministrom oraz wiceprzewodniczącemu zespołu parlamentarnego pełne stanowisko dotyczące naszej branży, a następnie dodała ustny komentarz w kuluarach już po zakończeniu spotkania, dzięki czemu można powiedzieć, że branża meblowa na pewno została w pamięci.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało wzięcie pod uwagę przekazywanych pomysłów, a docelowy projekt ustawy o podatku wielkopowierzchniowym ma się pojawić koło 18 stycznia br.

Tutaj znajdą Państwo część naszego stanowiska:


a pełną treść można pobrać
pod następującym adresem.


Konsultacje społeczne

30.12.2015

Na dzień 08.01.2016 r. w Warszawie zostały zaplanowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów szerokie konsultacje społeczne z przedstawicielami wszystkich branż.

W spotkaniu poza prowadzącym Ministrem Henrykiem Kowalczykiem będą w nim uczestniczyć m.in. Minister Finansów Paweł Szałamacha oraz Wicepremier Mateusz Morawiecki.
Wsparcie ze strony producentów

09.12.2015

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację od firmy HALMAR, która również prowadzi sprzedaż swoich mebli w tzw. salonach fabrycznych.

Oto treść ich stanowiska, zawierająca kilka konkretnych informacji, które pokrywają się z naszą wiedzą.

Kolejna informacja z Rządu

08.12.2015

W dniu dzisiejszym wpłynęła do nas informacja od Pana Ministra Henryka Kowalczyka - Przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów, iż zostaniemy zaproszeni do konsultacji społecznych w tej sprawie, gdzie będziemy mogli przedstawić nasze stanowisko i być może zaproponować też jakieś rozwiązania.


Pierwsza reakcja ze strony Rządu

08.12.2015

Na wysłany pisemnie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nasz protest, otrzymaliśmy zapewnienie ze strony Pani Minister Beaty Kempy, iż sprawie zostanie nadany priorytet i zostanie ona niezwłocznie przekazana do właściwego organu, tj. Ministra Finansów Pana Pawła Szałamachy.

Oto otrzymane pismo:Odpowiedź opozycji na nasz apel

08.12.2015

Naszym protestem zainteresował się jeden z liderów opozycji - Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego - Pan Władysław Kosiniak-Kamysz. W rozmowie telefonicznej doceniał istotę sprawy i również przyznał, że poza nagłośnioną kwestią branży spożywczej niewiele osób zdaje sobie sprawę, ile punktów sprzedaży dotknie taka zmiana. Otrzymaliśmy wsparcie ze strony Pana Prezesa i zapewnienie o pomocy w działaniu.

Na początek stycznia 2016 zaplanowane jest spotkanie z Prezesem Kosiniakiem-Kamyszem, na którym będziemy mogli przedstawić nasze racje i nasz pogląd na sprawę.

Być może uda się na nie zaprosić też przedstawicieli pozostałych klubów poselskich, przede wszystkim pozostałe kluby opozycyjne.
Poparcie dla naszej inicjatywy


Pod naszym apelem podpisali się następujący przedsiębiorcy:

- SONIK, Elbląg
- MEBLE IDEA HAVO PLUS, Białystok
- MEBLE SYNAK, Świecie
- ARKA MEBLE, Kraków
- MEBLOLUX, Olsztyn
- VEGA MEBLE, Białystok
- EMKA, Rawa Mazowiecka
- CENTRUM MEBLOWE WITEK, Kraków
- DOMAR WPHU, Poznań
- OTAR MEBLE, Zielona Góra
- CENTRUM HANDLOWE ATU, Ełk
- SALON MEBLOWY STYL, Gorzów Wielkopolski
- SALONY MEBLOWE MOŚCICCY, Warszawa
- DOMAR, Lublin
- DOMAR, Szczecin
- MEBLE KAWULAK, Dąbrowa Górnicza
- Salony ELŻBIETA, Olsztyn
- HALMAR, Stalowa Wola
- BAXPOL, Toruń
- MEKONA, Tarnowskie Góry


Wzór pisma można pobrać tutaj: www.gpkm.pl/main/poparcie_protestu.doc

Podpisany, opieczętowany i zeskanowany dokument prosimy przesłać pod adres: biuro@gpkm.pl

PROTEST W SPRAWIE PROJEKTU USTAWY DOT. PODATKU OBROTOWEGO OD WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH PUNKTÓW SPRZEDAŻY DETALICZNEJJako jedyna organizacja reprezentująca interesy indywidualnych właścicieli salonów meblowych, która działa nieprzerwanie od 19 lat w branży meblowej, uważnie śledzimy zapowiedzi obozu władzy dotyczące opodatkowania tzw. wielkopowierzchniowych punktów sprzedaży. Szczególnym niepokojem napawa nas treść projektu ustawy w tym zakresie, sygnalizowana już przez członków obecnego Rządu RP przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, a powoli wdrażana w chwili obecnej.

Chcielibyśmy podkreślić, iż choć w całej rozciągłości popieramy poprawienie ściągalności należnych podatków przez państwo oraz podpisujemy się pod ideą opodatkowania przedsiębiorstw celowo unikających płacenia podatków w Polsce (i to wszystkich, nie tylko zagranicznych), ustawa w proponowanym brzmieniu - a szczególnie wariant z obowiązkowym 2% podatkiem obrotowym niezależnie od wielkości punktu ani wielkości przychodów – w naszej ocenie są bardzo groźne dla przyszłości rodzimych podmiotów, prowadzących działalność jako salony meblowe.

Na wstępie należy nadmienić, iż ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą stacjonarną sprzedaż mebli i posiadają duże salony meblowe, płacą już roczny podatek od nieruchomości, który zważywszy na wielkość powierzchni sprzedaży i magazynu jest wysoki, bądź też wysokie czynsze, jeśli powierzchnia jest wynajmowana. Każdy odprowadza również co miesiąc PIT lub/i CIT oraz VAT, przy czym na meble poza bardzo nielicznymi wyjątkami praktycznie nie ma obniżonej stawki VAT.

Specyfika naszej branży jest taka, iż niemal każdy przedsiębiorca zajmujący się głównie sprzedażą detaliczną mebli posiada punkt sprzedaży większy niż zakładane 250 m2, szczególnie uwzględniwszy powierzchnię magazynową. Tak więc podatek dotknąłby bezpośrednio niemal całość branży, z wyłączeniem sklepów internetowych.

Rentowność polskich salonów meblowych, co wiadome jest z opracowań prowadzonych przez media branżowe, ale i bezpośrednio ze źródła, nie jest tak wysoka, aby stać ją było na kolejne podatki, ponieważ w uśrednieniu nie przekracza kilku procent, jeżeli w ogóle uda się ją wypracować.

Ponadto popyt krajowy nie notuje ostatnio rekordów sprzedaży, a o każdego klienta trzeba mocno walczyć. Jeżeli dołożymy do tego wszechobecne promocje cenowe i nacisk ze strony konsumentów na coraz większe rabaty i konkurencję ze strony sklepów internetowych (które nie zostaną obciążone takim podatkiem), dodatkowy podatek może doprowadzić dużą część rynku do konstatacji, iż ich działalność jest w dalszej mierze nieopłacalna.

W konsekwencji likwidacja punktów i zmniejszenie konkurencji doprowadzi do podwyżki cen, na czym z kolei ucierpi konsument, który będzie musiał ograniczyć i tak już niewielkie wydatki na meble. Jak wskazują statystyki, Polak dokonuje zakupów mebli 10 razy rzadziej od sąsiada z Niemiec.

Skoro już o statystykach mowa, to branża meblowa wydaje się być jedną z wiodących w kraju. Szczególnie wysokie są parametry dotyczące eksportu, ale dotyczy to przede wszystkim producentów. To im służyły ostatnie lata, w trakcie których promowano naszą branżę meblową na świecie, co zaowocowało pozyskaniem przez nich nowych odbiorców i kontraktów. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na pewien ważny aspekt – to dzięki kilku tysiącom punktów sprzedaży w Polsce polscy producenci mogą realizować swoją sprzedaż na dużo lepszych marżach, niż dzieje się to w eksporcie, gdzie wolumen jest duży, ale i zarobek niejednokrotnie niewielki. Z tych obrotów generowane są również wpływy budżetowe z tytułu VAT, co nie ma miejsca w przypadku eksportu.

Idąc dalej w rozważaniach - jeżeli duża część rodzimych przedsiębiorców poprzez kolejne obciążenia podatkowe zdecyduje się zakończyć działalność jako salon meblowy, ucierpią na tym również polscy producenci, ponieważ spadnie im sprzedaż mebli ekspozycyjnych, a znalezienie nowych odbiorców może okazać się bardzo trudne. Doprowadzi to do redukcji zatrudnienia zarówno w punktach sprzedaży, jak i w fabrykach i znaczącego zwiększenia się bezrobocia oraz w konsekwencji do większej konsumpcji świadczeń udzielanych przez państwo.

Natura teoretycznie nie znosi próżni, zatem może się pojawić obcy kapitał, który w sposób zorganizowany przejmie część rynku, co dodatkowo utrudni handel rodzimym przedsiębiorcom. A nie jest znane, na jakich warunkach zostaną zatrudnieni zwolnieni uprzednio pracownicy. Nie jest wiadomo również, czy ewentualni zagraniczni inwestorzy nie będą kierować się polityką „optymalizacji podatkowej”, co wielokrotnie miało miejsce w przeszłości.

Oczywiście likwidacja punktów doprowadzi też do pomniejszenia wpływów z VAT, PIT, CIT, nie wspominając już o nowym podatku. A w celu uniknięcia nowego podatku handel częściowo może przenieść się do Internetu lub co gorsza, wręcz do szarej strefy, a z żadnego z tych dwóch rozwiązań państwo nie uzyska zakładanych zwiększonych wpływów.


Dlatego chcielibyśmy zaapelować do Rady Ministrów i Pani Premier o uwzględnienie interesów polskich przedsiębiorców prowadzących salony meblowe i wyłączenie ich lub dostosowanie planowanego podatku obrotowego tak, aby nie ucierpiały firmy lojalne i rzetelnie płacące podatki. Mamy nadzieję, iż nasz głos zostanie wsparty przez inne instytucje oraz najważniejszych uczestników polskiej branży meblowej i zostanie uwzględniony przy uchwalaniu nowego prawa.


Z wyrazami szacunku,

Kierownictwo i Członkowie
Grupy Polskich Kupców Meblowych

PODSUMOWANIE TARGÓW MEBLE POLSKA 2015

23.02.2015

Zakończone właśnie targi MEBLE POLSKA 2015 były wyjątkowe i udane pod wieloma względami, a przełomowe pod kilkoma.

Mianowicie, pierwszy raz w historii na polskich targach w odpowiedzi na zaproszenie GPKM pojawili się najwyżsi reprezentanci większości oddziałów międzynarodowej Grupy kupieckiej Garant International Worldwide Holding, posiadającej swoje filie w ponad 20 krajach w Europie i Azji, a zrzeszających ponad 4.000 salonów. Konsekwencją sprawnej organizacji wizyty przeprowadzonej przez GPKM oraz ułatwień dla przyjezdnych dokonanych we współpracy z Targami MTP oraz niektórymi polskimi producentami było podkreślanie przez wszystkich zagranicznych gości stopnia zaawansowania rozwoju tej imprezy i jej rangi w Europie oraz pozytywnego odbioru w każdym aspekcie, zarówno wielkości ekspozycji, jak i organizacji samych targów.
Wizytujący przedstawiciele krajów, takich jak Niemcy, Holandia, Belgia, Dania, Norwegia, Hiszpania, Luksemburg, Japonia, Tajlandia, Wietnam i ogólnie Azja Płd.-Wsch., byli pozytywnie zbudowani designem i jakością wykonania tak stoisk, jak i samych mebli.
Dzięki posiadanej przez GPKM znajomości rynku i produktów, jakich poszukiwała Grupa Garant w Polsce, udało się nawiązać szereg cennych kontaktów pomiędzy nimi a polskimi producentami oraz pozyskać zainteresowanie nabywców konkretnymi produktami, które chcieli oni włączyć w swoje kolekcje w danym kraju.

Zainteresowanie polskim rynkiem meblowym stało się na tyle duże, iż zostały zapowiedziane osobiste wizyty po targach w wybranych fabrykach. Nawet przedstawiciele niektórych krajów, którzy nie byli w stanie dojechać w trakcie targów z losowych przyczyn, zapowiedzieli już swoje wizyty w Polsce pod koniec I kwartału br.

Po raz pierwszy oficjalnie został także przedstawiony branży nowy Oddział Grupy Garant w Polsce, przy osobistym udziale Prezesów - GPKM Pana Andrzeja Rybackiego i Grupy Garant Pana Franza Hampela, którzy w rozmowach z licznymi przedstawicielami i właścicielami fabryk opisywali ideę i koncepcję współpracy europejskiej oraz prezentowali zakres działania Garanta i płynące z tego możliwości dla polskich producentów oraz kupców.

Nowy podmiot GPKM Garant Polska również bezzwłocznie przystąpił do działania, anonsując plany na najbliższy rok i demonstrując swoją koncepcję sprzedaży wyjątkowej kolekcji markowych mebli kuchennych pod marką własną oraz całości zaawansowanych usług doradczo-marketingowych, wspierających sprzedaż salonów. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem nie tylko członków GPKM, ale i firm spoza Grupy. Świadczy to o tym, że poszczególne indywidualne firmy widzą przyszłość w takim działaniu i chcą poznać szczegóły aby przystąpić do tej inicjatywy – takich też partnerów handlowych poszukuje GPKM Garant Polska.

Patronat Targów oraz osobiste zaangażowanie się Prezesa MTP i Dyrektora MEBLE POLSKA w niektóre wydarzenia przyczyniło się do jeszcze większego zainteresowania ze strony branży oraz do wzmocnienia pozytywnego odbioru działalności GPKM podczas wielu spotkań i rozmów, jakie w trakcie targów przeprowadzono. Działanie to cieszyło się także niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mediów, tak polskich, jak i zagranicznych.

Sukces tej edycji targów jest przyjmowany przez GPKM Garant Polska z wielką dumą, a zarazem stanowi przedsmak kolejnej edycji MEBLE POLSKA 2016, na której kierownictwo firmy planuje wystąpić z jeszcze bardziej rozbudowaną ofertą.
Złote Nagrody GPKM na targach MEBLE POLSKA 2015

17.02.2015

Tradycyjnie podczas targów MEBLE POLSKA w Poznaniu wręczane są przez Grupę Polskich Kupców Meblowych nagrody za najlepsze meble roku ubiegłego, tj. Złoty Strug dla najlepszego mebla skrzyniowego oraz Złota Igła dla najlepszego mebla tapicerowanego. Kapituła GPKM do wyłonienia zwycięzców przyjmuje następujące kryteria: wzornictwo, jakość wykonania, estetyka, funkcjonalność, wielkość sprzedaży, ewentualne inne walory.
Nagrodami dla producentów za najlepszy mebel roku są statuetki z brązu (przedstawiające stylizowany strug stolarski lub stylizowaną igłę tapicerską) wraz z okolicznościowymi dyplomami. Władze GPKM wręczają te nagrody wraz z Prezesem Zarządu MTP podczas oficjalnej ceremonii rozdania Złotych Medali dla branży.

W tym roku nagrodę Złotego Struga GPKM za rok 2014 otrzymał program VERANO Fabryki MEBIN Andrzej Binkowski ze Stobiecka Szlacheckiego. Nagrodę odebrał osobiście Pan Andrzej Binkowski – właściciel fabryki.

Program Verano łączy klasyczne piękno wyrażone w doskonałych proporcjach i szlachetnych materiałach z nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Modułowość i różnorodność brył, prostota formy, dwie wersje kolorystyczne: orzech antyczny/ czerń i orzech antyczny/ wanilia, komfort użytkowania oraz perfekcyjne wykonanie czynią z kolekcji doskonałą propozycję do salonu i sypialni.

Z kolei Złota Igła GPKM za rok 2014 została przyznana dla narożnika PISA, produkowanego przez Wągrowieckie Fabryki Mebli z Wągrowca. Nagrodę w imieniu producenta odebrała Pani Wiceprezes Mirosława Urbaniak.

Narożnik Pisa łączy w sobie wygodę, estetyczny wygląd i niezawodność użytkowania. Szeroki wybór kolorystyki i różnorodności materiałów, dodatkowe funkcje w postaci ruchomego oparcia i zagłówków czynią mebel funkcjonalnym i miłym dla oka.

Oczywiście wszystkie wyróżnione kolekcje można znaleźć w salonach GPKM (www.gpkm.pl).

Wydarzenie to odnotowały też media - napisano o nim m.in. w:

www.zlotymedal.mtp.pl/pl/news/deszcz_nagrod_na_targach_meble_i_home_decor/
www.biznesmeblowy.pl/rynek_mebli/111/zlota_igla_i_zloty_strug_nagrody_kupcow_meblowych,3879.html
www.biznes.meble.pl/aktualnosci,laureaci-nagrod-polskich-kupcow-meblowych,15397.html
www.polfabryka.pl/news,347,Zloty-Strug-i-Zlota-Igla-przyznane.html
http://dlalejdis.pl/artykuly/zloty_strug_i_acanthus_aureus_dla_mebin__

Gratulujemy właścicielom i pracownikom obu wyróżnionych Firm i życzymy dalszych sukcesów w sprzedaży, a Targom MTP jak zawsze dziękujemy za miłą i owocną współpracę!

Więcej informacji o nagradzanych produktach znajdą Państwo na stronie www.gpkm.pl/main/nagrody.lm, natomiast na temat targów poznańskich i ich nagród można poczytać tutaj: www.zlotymedal.mtp.pl/pl/news/deszcz_nagrod_na_targach_meble_i_home_decor/NOWA FIRMA CZŁONKOWSKA W GPKM

27.09.2014

Z dniem 25.09.2014 r. nowym członkiem została firma PH WPHW Sp. z o.o. z siedzibą w Pile.
Witamy ją serdecznie w naszym gronie.

Firma WPHW posiada salony w trzech miejscowościach, o łącznej powierzchni prawie 3.500 m2. WPHW posiada w swojej ofercie meble większości znanych polskich producentów, a dzięki współpracy z GPKM liczy na uatrakcyjnienie oferty i polepszenie bieżących warunków zakupu.

Więcej o firmie można przeczytać pod adresem: http://www.wphw.pl/salon-meblowy-hermes.html


Konkurs „Meble Plus – Produkt 2015” - zapraszamy do udziału!

30.08.2014


Miesięcznik „Meble Plus” zaprasza do udziału w XIII edycji konkursu „Meble Plus – Produkt Roku” na najlepsze produkty w branży meblarskiej.
Konkurs skierowany jest do producentów i wyłącznych przedstawicieli działających na rynku polskim.
Zainteresowane firmy mogą zgłaszać produkty w 17 kategoriach:
– Jadalnia
– Salon
– Mebel mieszkaniowy
– Sofa
– Fotel/ Krzesło
– Zestaw wypoczynkowy
– Kuchnia
– Sypialnia
– Garderoba
– Mebel dziecięcy i młodzieżowy
– Gabinet/Biuro
– Krzesła/ Fotele biurowe
– Design
– Elementy i półfabrykaty meblowe
– Materiały do uszlachetniania płyt
– Akcesoria meblowe
– Materiały tapicerskie

Do konkursu można zgłaszać wyłącznie produkty, które zostały wprowadzone na rynek polski nie wcześniej niż w marcu 2013 r.
Wyboru dokona profesjonalne jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele salonów meblowych, hurtowni półfabrykatów i akcesoriów meblowych, organizacji kupieckich, uczelni, przedstawiciele wiodących targów branżowych, projektanci i architekci wnętrz, a także dziennikarze prasy branżowej i konsumenckiej.

Regulamin konkurs dostępny jest na stronie www.konkurs.meble.com.pl oraz TUTAJ

Zapraszamy!
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:
Biuro konkursu „Meble Plus – Produkt 2015”
tel. 609 790 439, e-mail: produktroku@publikator.com.pl


Korzyści z nowego systemu współpracy w ramach GPKM Garant Polska

28.07.2014

Od września 2014 rusza nowa inicjatywa GPKM Garant Polska.

Członkowie będą dysponować dostępem do asortymentu w ramach wszystkich umów o współpracy, jakie Grupa Garant zgromadziła w swoich oddziałach na całym świecie. Z racji przynależności do międzynarodowej silnej grupy, reprezentującej ok. 9 mld EUR obrotu rocznie, naszym Członkom będą przysługiwały preferencyjne terminy płatności i wysokie rabaty. Warunki te posłużą poszerzeniu oferty asortymentowej oraz zwiększeniu marży salonów i ich konkurencyjności.

W zakresie marketingu i reklamy, Członkowie GPKM Garant Polska będą mieli do dyspozycji rozmaite zaawansowane narzędzia, służące do tworzenia kampanii marketingowych, zmiany wystroju salonów oraz adaptacji przedsiębiorstwa do nowej strategii. Garant International dysponuje też bogatym doświadczeniem oraz całym wachlarzem ciekawych zabiegów marketingowych, które odpowiednio dostosowane do regionalnych potrzeb pomogą salonom zwiększyć sprzedaż.

Dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych, zwiększy się mobilność działania pracowników oraz szybkość i efektywność podejmowanych przez właścicieli salonów członkowskich decyzji biznesowych.

W dyspozycji dla Członków Grupy będzie również szereg wygodnych narzędzi szkoleniowych (zdjęcie poniżej) dla personelu sprzedażowego i nie tylko, związanych z efektywną organizacją zadań i czasu pracy personelu, utrzymaniem dotychczasowego klienta i pozyskaniem nowego.

Dodatkowo doradzimy, jak efektywne wykorzystać wiedzę statystyczną, którą pomożemy salonom zgromadzić, usystematyzować i wykorzystać w celu zwiększenia sprzedaży.

Członkowie będą też mogli korzystać z obsługi finansowo-ubezpieczeniowej.

Zachęcamy indywidualne salony meblowe do wstąpienia w szeregi naszej Grupy i uzyskania przewagi nad konkurencją już teraz!


KONKURS DIAMENT MEBLARSTWA 2015

25.07.2014

Regulamin konkursu można znaleźć pod tym linkiem: http://www.gpkm.pl/main/Diament2015.pdf


Umowa joint-venture już podpisana

27.06.2014

W dniu 26 czerwca br. na specjalnym spotkaniu w Polsce, między GPKM a Grupą GARANT została podpisana umowa joint-venture. Umowa zakłada, iż ta wspólna inicjatywa będzie funkcjonować już od września br. pod nazwą GPKM Garant Polska. GPKM Garant Polska i jego Członkowie będą wyłącznymi użytkownikami całego know-how Garant International na terenie Polski.

GPKM Garant Polska jest otwarty na poszerzenie liczby członków - zapisy do nowych struktur będą możliwe już od września br. Więcej informacji można zasięgnąć w siedzibie lub bezpośrednio od władz GPKM.

Więcej przeczytają Państwo w serwisach:
1. http://www.biznes.meble.pl/aktualnosci,gpkm-garant-polska-startuje-we-wrzesniu,14918.html
2. http://meblarstwo.pl/artykuly/36275-gpkm_garant_polska_juz_od_wrzesnia.html
3. http://meble.mtp.pl/pl/news/umowa_miedzy_gpkm_i_garant_podpisana/
4. http://www.meble.com.pl/rynek_mebli/111/gpkm_podpisuje_umowe_z_garantem,1822.html


MEBLE POLSKA 2014 - stoisko informacyjne GPKM Garant

26.02.2014

W celu zapoznania indywidualnych detalistów mebli w Polsce z najnowszym projektem GPKM, stworzyliśmy wraz z partnerami z Niemiec (Grupy Garant Worldwide Holding) stoisko informacyjne pod nazwą GPKM Garant Polska.

W trakcie rozmów można było pozyskać wiele informacji, m.in. kim właściwie jest międzynarodowa Grupa Garant, jakie konkretnie i jakiej wielkości podmioty zrzesza, na jakich rynkach i w jakich obszarach działa i jakie usługi oferuje swoim Członkom.

Rozdystrybuowaliśmy również ponad tysiąc ulotek informacyjnych (do pobrania z następującego adresu: http://www.gpkm.pl/main/ulotka.pdf).
Nasi rozmówcy dowiedzieli się, iż struktura i sposoby operowania Garanta na rynku są bardzo zbliżone do struktury i założeń GPKM, co tym bardziej utwierdza nas w przekonaniu o słuszności obranego kierunku działania.

Przeprowadziliśmy wiele rozmów z zainteresowanymi na temat współdziałania oraz przedstawiliśmy w szczegółach nasze bieżące cele, działania i możliwości, jakie Grupa stwarza swoim Członkom.

Nasze przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony znanych i nieznanych nam dotąd salonów członkowskich, ale i producentów, a także prasy branżowej.

Warto również wspomnieć o tym, iż wszystko odbyło się sprawnie i płynnie dzięki dobrej współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz przy osobistym wsparciu i udziale Prezesa Zarządu Targów MTP, za który to wkład serdecznie dziękujemy.


Władze GPKM oraz Garanta udzieliły również szerszego wywiadu po specjalnie zwołanej konferencji prasowej, nad którą patronat objęło Wydawnictwo BIZNESMEBLE.PL Szczegóły ukażą się w kwietniowym wydaniu magazynu BIZNES MEBLE.PL.MEBLE POLSKA 2014 - Złoty Strug i Złota Igła GPKM

18.02.2014

Jak co roku, w trakcie targów poznańskich Grupa wręcza swoje nagrody wybranym polskim producentom mebli.

Złoty Strug GPKM za rok 2013 otrzymał program MODERN Fabryki Meble Mikołajczyk z Piotrowic k. Słupcy, a nagrodę odbierał osobiście Prezes Zarządu Pan Dariusz Mikołajczyk.

Z kolei Złota Igła GPKM za rok 2013 została przyznana dla narożnika HELIOS, produkowanego przez PPHU MARKOS M. Kosturski ze Swarzędza, a odebrał ją Właściciel Firmy – Pan Marek Kosturski.

Serdecznie gratulujemy Wyróżnionym i życzymy wspólnych sukcesów na polskim i zagranicznych rynkach sprzedaży.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdą Państwo na stronach:
1) Wydawnictwo MEBLE PLUS
http://www.meble.com.pl/targi/114/zlota_igla_i_zloty_strug_za_rok_2013,534.html
2) Międzynarodowe Targi Poznańskie
http://meble.mtp.pl/pl/news/zloty_strug_i_zlota_igla_przyznane/
3) Głos Słupcy
http://slupca24.pl/?p=16737
4) BIZNESMEBLE.PL
http://www.biznes.meble.pl/aktualnosci,laureaci-nagrod-gpkm-za-rok-2013,14620.html
5) MEBLARSTWO.PL
http://meblarstwo.pl/artykuly/36112-zlota_igla_i_zloty_strug_wreczone.html


Współpraca GPKM i Garant International w ramach targów MEBLE POLSKA

31.01.2014

Prowadzone od października 2013 rozmowy przynoszą pierwsze efekty - w trakcie targów MEBLE POLSKA 2014 zostanie zaprezentowane pierwsze wspólne stoisko GPKM i naszego partnera z Niemiec, odbędzie się również pierwsza oficjalna konferencja prasowa, na której przedstawimy wzajemne podejście do przedsięwzięcia oraz plany naszych dalszych działań.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska informacyjnego - pawilon 7, st. 3 i 13.

Więcej informacji na stronie:
www.meble.com.pl/rynek_mebli/111/polscy_kupcy_meblowi_w_miedzynarodowej_sieci,461.html


MEBLE POLSKA 2014 - to już za niecały miesiąc!

25.01.2014

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w targach MEBLE POLSKA 2014 - największych w Europie Środkowo-Wschodniej targach meblowych, które odbędą się w dniach 18-21.02.2014 r. w Poznaniu.

Sukces edycji 2013 - a zwłaszcza wyjątkowo liczny udział kupców meblowych z kraju i zagranicy - sprawił, że pierwsze zgłoszenia na rok 2014 MTP otrzymało już w trakcie minionych targów. Pod koniec listopada wielkość wynajętej przez wystawców powierzchni była prawie dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Aby móc obejrzeć targi osobiście, należy dokonać rejestracji TUTAJ:
http://meble.mtp.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/_rejestracja_kupcow_meblowych/

Inne informacje znajdują się tutaj:
http://meble.mtp.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/gdzie-kiedy-bilety/


Rozmowy z Grupą Garant w trakcie targów IMM 2014 w Kolonii

18.01.2014

Dalsze rozmowy o szczegółach współpracy między oboma podmiotami miały miejsce podczas corocznych międzynarodowych targów meblowych w Kolonii.

Oto skrót wywiadu udzielonego przez Prezesów obu Grup dziennikowi targowemu Moebelmarkt.de:

Nowa współpraca w Polsce

Kolonia (red. Arnd Schwarze). Aby umożliwić dalszy rozwój międzynarodowej Grupy Garant-Moebel Holding, planowane jest rozpoczęcie wspólnego przedsięwzięcia we współpracy z polską grupą meblową GPKM. Porozumienie zakłada pomoc w działaniu w kierunku poszerzenia Grupy GPKM z obecnych 30 szerokoasortymentowych punktów sprzedaży do 120 w ciągu najbliższych 2 lat.

Jak mówi Pan Franz Hampel, Prezes Garant International: “Nie będziemy narzucać konkretnych i jednoznacznych koncepcji, po głębszej analizie wybierzemy najlepszą drogę do wspólnego rozwoju na polskim rynku". Z kolei według Pana Andrzeja Rybackiego, GPKM wybrał jako partnera do rozmów Grupę Garant, gdyż w trakcie wielu rozmów okazało się, iż obie Grupy prezentują podobne podejście do biznesu i posługują się zbliżonymi rozwiązaniami.

Oficjalne rozpoczęcie współpracy przewidziane jest na targach w Poznaniu (18-21.02.2014), gdzie obie organizacje zaprezentują się na jednym stoisku pod wspólnym szyldem.


Oryginalny tekst znajdą Państwo tutaj:
http://www.moebelmarkt.de/news/garant-moebel-holding-international-neue-kooperation-in-polen-40876.html


Forum Branży Meblowej oraz Gala Konkursu MEBLE PLUS Produkt ROKU 2014

21.01.2014

Miesięcznik "Meble Plus" zaprasza na Forum Branży Meblowej, połączone z Galą Konkursu "Meble Plus - Produkt 2014".
Termin: 29 stycznia 2014 r.
Miejsce: Warszawa, hotel Sheraton
Organizator: Miesięcznik „Meble Plus”, Grupa PTWP SA

Forum Branży Meblowej to największe spotkanie uczestników polskiego rynku mebli. Wezmą w nim udział producenci i dystrybutorzy mebli, właściciele sklepów meblowych, producenci akcesoriów meblowych i materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli, przedstawiciele urzędów i instytucji związanych z tym segmentem rynku. Forum to okazja do dyskusji o problemach najistotniejszych dla branży meblowej, do wymiany poglądów, ale również do nawiązania i podtrzymania kontaktów biznesowych.
Jednym z najważniejszych obszarów działania polskiej branży meblowej jest eksport, którego wielkość stanowi prawie 90 procent całej produkcji mebli w Polsce. Podczas Forum najwięksi polscy eksporterzy mebli będą mieli okazję podjąć ten temat wraz z przedstawicielami Rządu i instytucji działających na rzecz eksportu. Poruszymy również nie mniej ważny temat surowca drzewnego, którego dostępność i ceny są istotne z punktu widzenia zarówno producentów materiałów drewnopochodnych, jak i samych producentów mebli.
Niezmiernie ważnym punktem spotkania jest uhonorowanie laureatów prestiżowego konkursu „Meble Plus – Produkt Roku”, organizowanego od 12 lat. W konkursie tym kapituła ekspertów wybiera co roku najlepsze meble, materiały i akcesoria dla branży meblowej. Nagradzamy również najlepsze w Polsce sklepy meblowe (ranking „Salon Roku”).

Agenda spotkania:
9:30 – 10:30 Rejestracja uczestników
10:30 – 12:00 Panel dyskusyjny na temat „Eksport polskich mebli – perspektywy i
zagrożenia”
12:00 – 12:15 – przerwa kawowa
12:15 – 13:45 Panel dyskusyjny na temat: „Stabilizacja na rynku surowca a przyszłość
polskiej branży meblowej”
13:45-14:15 Lunch
14:15-15:15 Gala rozdania nagród konkursu „Meble Plus – Produkt 2014”, rankingu: „Salon
Roku 2013”
15:15- Koktail

Więcej na stronie: http://konkurs.magazynmebleplus.pl/forum-branzy-meblowej/


Wyniki konkursu PRODUKT ROKU 2014 (MEBLE PLUS)

20.01.2014

Podajemy wyniki konkursu w 16 kategoriach:

1. DESIGN: "Xenon", Hubertus Meble
2. SALON: "Quartz", Bydgoskie Meble
Wyróżnienie: "Lario", Meble Wójcik
3. MEBEL MIESZKANIOWY: "Mystique", Meble Matkowski
4. JADALNIA: "Attention", Fabryki Mebli Forte
5. MEBEL DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY: "Play New", Libro
Wyróżnienie: "Strzałka", Black Red White
6. SYPIALNIA: "Flamenco", Mebin
7. KUCHNIA: "Liguria", Halupczok
8. ZESTAW WYPOCZYNKOWY: "Siena", Poldem
Wyróżnienie: "Marsala", Meblomak
9. SOFA: "Siena", Gala Collezione
10. GABINET/BIURO: "Carrera", Caya Design
Wyróżnienie: "Noter", Tobo
11. KRZESŁO BIUROWE: "Essencia", Kinnarps
12. GARDEROBA: Garderoba, Anegre

13. ELEMENTY MEBLOWE, PÓŁFABRYKATY: "Model 73", Kobax
14. AKCESORIA MEBLOWE: "Corner Comfort", Rejs
15. MATERIAŁY DO USZLACHETNIANIA PŁYT: "Canyon Monumental Oak", Schattdecor
Wyróżnienie: "Rockpile", Interprint
16. MATERIAŁY TAPICERSKIE: "Kenia", Toptextil

NAGRODĘ SPECJALNĄ REDAKCJI MEBLE PLUS OTRZYMUJE: System modułowy "Nordic" firmy FM Bravo.

Zdjęcia i opisy nagrodzonych produktów znajdą Państwo tutaj:
http://konkurs.magazynmebleplus.pl/konkurs-meble-produkt-2014-rozstrzygniety/


ROZMOWY Z GARANT GROUP

15.12.2013

GPKM rozpoczęło rozmowy o współpracy z międzynarodową meblową grupą zakupową Garant.

Oficjalną informację znajdą Państwo tutaj:

http://www.wydawnictwo.meble.pl/gfx/e-wydanie/biznes-meble-pl-12-2013/index.html#20


DIAMENTY MEBLARSTWA 2014 wręczone!

13.12.2013

Uroczyste wręczenie nagród w ósmej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” organizowanego przez miesięcznik „BIZNES meble.pl” oraz portal meble.pl odbyło się 11 grudnia 2013 r. w klubie Nova Maska w Warszawie.

W konkursie wzięło 68 firm – producentów i dystrybutorów mebli, a także akcesoriów, półfabrykatów i komponentów dla meblarstwa. Zgłosiły one do konkursu blisko 150 produktów.

Z tego grona kilkudziesięcioosobowe jury, skupiające ekspertów z branży meblarskiej, przedstawicieli salonów meblowych, dziennikarzy, architektów, projektantów wnętrz, naukowców oraz przedstawicieli wiodących polskich targów meblowych, wybrało najlepszych.

Nagrody, które uzyskali uczestnicy konkursu są potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności produkowanych przez nich mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta, a także znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów.
„Diamenty Meblarstwa 2014” - nagrodzone produkty

W trakcie uroczystości zostały wręczone już po raz piąty, nagrody MEB WEB 2013 dla firm z branży meblarskiej, które w przystępny, świadomy i nowoczesny sposób wykorzystują możliwości Internetu nie tylko do budowania pozytywnego wizerunku marki, ale przede wszystkim jako narzędzia komunikacji z klientami.
Branżowe strony roku

Była też nagroda niespodzianka od jednego z jurorów konkursu a mianowicie Międzynarodowych Targów Gdańskich - organizatora targów About Design.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali wręczenia nagród „Diament Meblarstwa 2014”:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.622508287805744.1073741837.135034353219809&type=1


Diament Meblarstwa 2014 - wyniki

20.11.2013

Miło nam poinformować, iż zakończyła się ósma edycja konkursu „Diament Meblarstwa”, organizowanego przez miesięcznik „BIZNES meble.pl” oraz portal meble.pl.

Liczące 63 osoby jury, w skład którego weszli eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele salonów meblowych, dziennikarze, architekci, projektanci wnętrz oraz naukowcy zdecydowało o uhonorowaniu statuetkami „Diamentu Meblarstwa 2014” następujących produktów:

Meble w klasie standard:
w kategorii Przestrzeń Jadalniana – „Nebraska”, producent: Dig Net Lenart sp.j.
w kategorii Przestrzeń Salonowa – Kolekcja „Lario”, producent: Wójcik Fabryka Mebli sp. z o. o.
w kategorii Meble Tapicerowane – „Flaxo”, producent: Wajnert Meble sp. z o.o. S.K.A.
w kategorii Przestrzeń Sypialniana – „Prymus” , marka: ŚNIMISIE, producent: GACCA
w kategorii Przestrzeń Kuchenna – Kolekcja kuchni „Cuba Libre”, producent: Zakład Meblowy Layman
w kategorii Meble Dziecięce i Młodzieżowe – Sofa „Bepop”, producent: Seneko
w kategorii Zestawy Tapicerowane – Zestaw „Malaga” , producent: Libro Marek Liberacki

Meble w klasie premium:
w kategorii Przestrzeń Jadalniana – Stół „Frame”, producent: Miloni
w kategorii Przestrzeń Salonowa System „Falco”, producent: Naturano
w kategorii Meble Tapicerowane – „Kashmir”, marka: Emmohl
w kategorii Przestrzeń Sypialniana – Sypialnia „Verona”, producent: Fabryka Mebli Taranko
w kategorii Przestrzeń Kuchenna – „Bianco Naturale”, producent: Anegre sp. z o.o.
w kategorii Aranżacja Przedpokoju – Kolekcja „Home”, producent: Zakład Produkcyjny Karoń, Wojciech Karoń
w kategorii Meble Dziecięce i Młodzieżowe – „Good Night Bellamy by La Millou”, producent: PPHU Dziecko
w kategorii Przestrzeń Łazienkowa – Kolekcja „LEI45”, producent: Noclaf sp. z o.o.
w kategorii Przestrzeń Outdoor – „Avalon”, producent: Simple Shape
w kategorii Meble Biurowe – Lady recepcyjne „ARC”, producent: Polmarco sp. z o.o.
w kategorii Siedziska Biurowe – „Xenon”, producent: Profim
w kategorii Przestrzeń Kontraktowa – Kolekcja mebli fryzjerskich „Reflection”, producent: Ayala Wojciech Wierzchowski, Agnieszka Hankiewicz sp. j.
w kategorii Zestawy Tapicerowane – „Costa Modulio”, producent: Caya Design Group sp. z o.o.

Akcesoria, półfabrykaty i komponenty meblowe:
w kategorii Materiały Tapicerskie – „Porto – Magic Home Collection”, producent: Fargotex sp. z o.o.
w kategorii Elementy Meblowe – Panel Dekoracyjny „DEL”, producent: Naturano
w kategorii Materiały do Uszlachetniania Płyt – „Nautical Wood”, producent: Bausch Decor GmbH
w kategorii Akcesoria Meblowe – „UA85”, producent: Gamet SA
w kategorii Systemy Akcesoriów – „System Modern Drive”, producent: GTV sp. z o.o. S.K.A
w kategorii Oświetlenie Meblowe – Profile i listwy LED, producent: Laguna sp. z.o.o S.K.A
w kategorii Inne Komponenty i Akcesoria – „Monoglass”, producent: PPHU Szkło-Lux

Dodatkowo zostały przyznane:
„Diament Design” – „Avalon”, producent: Simple Shape
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez technologów produkcji i ekspertów branżowych: „Costa Modulio”, producent: Caya Design Group sp. z o.o.
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez przedstawicieli salonów meblowych: Kolekcja „Flamenco”, producent: Mebin
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez przedstawicieli mediów: „Flaxo”, producent: Wajnert Meble sp. z o.o. S.K.A.
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez architektów i projektantów wnętrz: „Prymus”, marka: ŚNIMISIE, producent: GACCA

Do tegorocznej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” zgłoszonych zostało blisko 150 produktów. Oceniając zgłoszone w konkursie produkty jury brało pod uwagę wzornictwo, oryginalność oraz prezencję mebla. Tym samym nagroda jest potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności uhonorowanych statuetkami „Diament Meblarstwa” mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów.

Oprócz produktów organizatorzy konkursu „Diament Meblarstwa” uhonorowali także firmy. W tym roku równorzędne tytuły i statuetki „Diament Meblarstwa 2014” otrzymały trzy firmy:
SCHATTDECOR Sp. z o.o.
Za 20 lat obecności na polskim rynku, aktywne uczestnictwo w kreowaniu trendów w branży meblarskiej i nieustające zaangażowanie w projekty wspierające dobrze zdefiniowany design.
HETTICH
Za 125 lat niezwykłych osiągnięć inżynierskich i dostarczania branży meblarskiej innowacyjnych rozwiązań, za wizjonerskie myślenie i wspieranie młodych talentów.
IMS POLSKA Sp. z o.o.
Za śmiałe decyzje biznesowe oraz konsekwentną realizację strategii edukacyjnej i designerskiej związanej z promocją młodych projektantów i ich działań.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie będzie miało miejsce 11 grudnia br. w NOVA MASKA Piano Art. Club & Restaurant w Warszawie.

Zapraszamy na stronę www.diamentmeblarstwa.pl.


Sięgnij po DIAMENT!

12.10.2013

Ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń do ósmej edycji Konkursu „Diament Meblarstwa” - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów meblarskich w Polsce.

Tylko do 18 października br. przyjmujemy zgłoszenia do Konkursu „Diament Meblarstwa 2014” – nagrody w Konkursie są potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych oraz wskazaniem znakomitego postrzegania ich przez ekspertów.

Konkurs po raz czwarty jest organizowany we współpracy meble.pl – największego portalu branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz z Wydawnictwem meble.pl – wydawcą najlepszego czasopisma branżowego „BIZNES meble.pl”. Założeniem Konkursu jest wybór najlepszych mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych dostępnych na rynku polskim oraz uhonorowanie ich znanym i cenionym tytułem „Diamentów Meblarstwa.”

Przygotowanych zostało 25 kategorii produktowych, a w tych, które obejmują meble gotowe, uczestnicy mają możliwość wyboru klasy STANDARD lub PREMIUM. W każdej kategorii, jak również w każdej z wyróżnionych klas, zostanie przyznana nagroda „Diament Meblarstwa". Ponadto przyznane zostaną: „Diament Design" oraz „Diamenty Meblarstwa” od poszczególnych 4 grup jurorów.

Wyboru zwycięzców dokona specjalnie do tego celu powołane jury, w którego skład wchodzą: architekci, projektanci wnętrz, designerzy, trendsetterzy, media, organizacje, naukowcy i eksperci branży meblarskiej, przedstawiciele salonów meblowych, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Ocena zgłoszeń w Konkursie następuje na podstawie kryterium zastosowanego wzornictwa i zgodności z aktualnymi trendami, innowacyjności i zaawansowania technologicznego, ergonomii i funkcjonalności, relacji ceny do jakości i ogólnej prezencji produktu. Oficjalne zakończenie Konkursu i nagrodzenie zwycięzców odbędzie się w grudniu 2013 r. na Gali Konkursowej, która odbędzie się w Warszawie.

Na potrzeby Konkursu wydawany jest specjalny Katalog Konkursowy, w którym zaprezentowane są wszystkie produkty zgłoszone do Konkursu. Ponadto, zapowiedzi Konkursu, jak również relacje z Gali Konkursowej, można znaleźć na portalu internetowych meble.pl oraz w miesięczniku „BIZNES meble.pl”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej konkursu www.diamentmeblarstwa.pl.

Ósma edycja „Diamentu Meblarstwa" została objęta Patronatem Medialnym i Honorowym przez wiele czasopism, portali internetowych oraz instytucji związanych z branżą meblową i nie tylko. Łączy się to z szeroką promocją konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.


MEBLE PLUS - PRODUKT ROKU 2014

14.08.2013


Zapraszamy do udziału w 12. edycji
konkursu „Meble Plus – Produkt 2014”.Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych dostępnych w Polsce mebli, półfabrykatów i akcesoriów meblowych. Wyboru produktów dokonuje Kapituła konkursu, w skład której wchodzą specjaliści zajmujący się tą tematyką na co dzień, w tym Prezes GPKM. Werdykt stanowi dla rynku detalicznego i dla ostatecznych konsumentów istotną informację o aktualnej ofercie rynkowej producentów i dystrybutorów mebli, a także o ofercie dostawców dla przemysłu meblarskiego.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać produkty do redakcji miesięcznika „Meble Plus”
do 31 października 2013 r.

Kryteria przyznania tytułów w konkursie „Meble Plus – Produkt 2014”:
– znaczące walory wzornicze, użytkowe i estetyczne,
– wysoka jakość wykonania,
– dobra relacja ceny do jakości,
– zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi,
– nowatorstwo rozwiązań.

Konkurs i zgłoszone produkty wsparte są szeroką kampanią PR-ową i informacyjną zarówno na łamach magazynów branżowych oraz konsumenckich wydawanych przez Wydawnictwo Publikator, jak również portali internetowych: dobrzemieszkaj.pl oraz magazynmebleplus.pl. Konkurs cieszy się także zainteresowaniem mediów ogólnopolskich, targów oraz instytucji działających w branży, które objęły go swoim patronatem oraz będą informowały o jego przebiegu i wynikach. Konkursowi patronuje również GPKM.

Rozstrzygnięcie konkursu „Meble Plus – Produkt 2014” i uroczyste wręczenie przyznanych tytułów nastąpi w styczniu 2014 r. podczas Gali Konkursowej.


Regulamin konkursu znajdą Państwo TUTAJ


Sięgnij po DIAMENT!

02.07.2013

„Diament Meblarstwa” to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów meblarskich w Polsce.
W tym roku ruszyła ósma edycja Konkursu i po raz czwarty jest on organizowany we współpracy meble.pl – największego portalu branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz z Wydawnictwem meble.pl – wydawcą najlepszego czasopisma branżowego „BIZNES meble.pl”. Założeniem Konkursu jest wybór najlepszych mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych dostępnych na rynku polskim oraz uhonorowanie ich znanym i cenionym tytułem „Diamentów Meblarstwa.”
Produkty do Konkursu można zgłaszać do 18 października br. Nagrody w Konkursie „Diament Meblarstwa” są potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych oraz wskazaniem znakomitego postrzegania ich przez ekspertów.

Przygotowanych zostało 25 kategorii produktowych, a w tych, które obejmują meble gotowe, uczestnicy mają możliwość wyboru klasy STANDARD lub PREMIUM. W każdej kategorii, jak również w każdej z wyróżnionych klas, zostanie przyznana nagroda „Diament Meblarstwa". Ponadto przyznane zostaną: „Diament Design" oraz „Diamenty Meblarstwa” od poszczególnych 4 grup jurorów.

Wyboru zwycięzców dokona specjalnie do tego celu powołane jury, w którego skład wchodzą: architekci, projektanci wnętrz, designerzy, trendsetterzy, media, organizacje, naukowcy i eksperci branży meblarskiej, przedstawiciele salonów meblowych, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Ocena zgłoszeń w Konkursie następuje na podstawie kryterium zastosowanego wzornictwa i zgodności z aktualnymi trendami, innowacyjności i zaawansowania technologicznego, ergonomii i funkcjonalności, relacji ceny do jakości i ogólnej prezencji produktu.

Oficjalne zakończenie Konkursu i nagrodzenie zwycięzców odbędzie się w grudniu 2013 r. na Gali Konkursowej, która odbędzie się w Warszawie.
Na potrzeby Konkursu wydawany jest specjalny Katalog Konkursowy, w którym zaprezentowane są wszystkie produkty zgłoszone do Konkursu. Ponadto, zapowiedzi Konkursu, jak również relacje z Gali Konkursowej, można znaleźć na portalu internetowych meble.pl oraz w miesięczniku „BIZNES meble.pl”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej konkursu http://www.diamentmeblarstwa.pl

Ósma edycja „Diamentu Meblarstwa" została objęta Patronatem Medialnym i Honorowym przez wiele czasopism, portali internetowych oraz instytucji związanych z branżą meblową i nie tylko. Łączy się to z szeroką promocją konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.


Podsumowanie MEBLI POLSKA 2013


Targi Meble Polska 2013 zakończyły się sukcesem, którego rozmiar zaskoczył nie tylko wystawców (co podkreślali w rozmowach), ale także organizatorów. Było profesjonalnie, międzynarodowo i tłoczno. W ciągu czterech targowych dni z ekspozycją zapoznało się ponad 15.000 osób, czyli o około 14 proc. więcej niż podczas ubiegłorocznej rekordowej edycji.

Według danych z rejestracji targi Meble Polska 2013 odwiedzili zwiedzający z ponad 30 państw, w tym kupcy meblowi z Rosji i Niemiec, a także grupy profesjonalnych zwiedzających z Czech, Litwy, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Łotwy, Białorusi, Kazachstanu, Danii, Azerbejdżanu i Włoch. Odwiedzili nas także kupcy meblowi z tak egzotycznych krajów, jak Paragwaj i Nowa Zelandia!

Tegoroczne targi MEBLE POLSKA były jeszcze większe niż bardzo udana edycja 2012. Ekspozycja wystawców zajęła pawilony o łącznej powierzchni 31.000 mkw (w ubiegłym roku 28.000 mkw). Wśród blisko 200 wystawców byli niemal wszyscy liderzy rynku m. in. Grupa IMS, Szynaka-Meble, Forte, Vox, Klose KMK, PAGED – Woodways, LUDWIK STYL, Wajnert Meble, Fabryka Mebli Wójcik, Bogatti, Vero, Gala Collezione, FAMEG, Meble Matkowski, Gawin Group, Klaster ELBLĄG, Rameta, Taranko czy Vinotti.


Wręczone zostały również nasze coroczne nagrody ZŁOTY STRUG i ZŁOTA IGŁA, który to fakt został odnotowany przez następujące media branżowe oraz inne podmioty na rynku:
1) http://www.meble.pl/aktualnosci,nagrody-zloty-strug-i-zlota-igla,13814.html
2) http://www.emebel.pl/aktualnosci/zlota-igla-nagroda-dla-genesis.html
3) http://meble.mtp.pl/pl/news/zloty_strug_i_zlota_igla/
4) http://www.mega-meble.pl/aktualnosci/kolekcja-genesis-marki-bizzarto-otrzymala-prestizowa-nagrode-zlota-igla.html


Raz jeszcze serdecznie gratulujemy laureatom - FM Bravo oraz FMT Tombea! Więcej na temat nagród na stronie: http://www.gpkm.pl/main/nagrody.lm

Dziękujemy Targom MTP w Poznaniu za owocną i udaną współpracę, a jednocześnie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach MEBLI POLSKA w 2014 roku.MEBLE POLSKA 2013 - POCZĄTEK JUŻ 5 MARCA!

Meble Polska „international”

Jeszcze przed rozpoczęciem targów w systemie komputerowym zarejestrowało swój przyjazd kilka tysięcy kupców meblowych. Sporą grupę wśród zarejestrowanych profesjonalistów stanowią handlowcy z zagranicy. Dodatkowo w tym roku obecność MEBLE POLSKA na branżowej mapie Europy zyskała nowy wymiar. Targi te zostały wytypowane do udziału w realizowanym przez Konsorcjum Międzynarodowych Targów Poznańskich i Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli na zlecenie Ministerstwa Gospodarki „Branżowym Programie Promocji Branży Meblarskiej” w ramach kampanii „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych”. W ramach tego programu dofinansowany jest przyjazd na targi MEBLE POLSKA 2013 kupców meblowych i dziennikarzy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Ukrainy. Obecna będzie także liczna grupa profesjonalistów branży meblowej z Kazachstanu. Organizator – Międzynarodowe Targi Poznańskie – spodziewa się w tym roku około 15.000 zwiedzających.
Rosnąca liczba odwiedzających targi meblowe w Poznaniu jest wynikiem zmian w formule, które nastąpiły w 2010 r. Z imprezy otwartej, adresowanej zarówno do profesjonalistów z branży, jak i do klientów ostatecznych, zmieniły się w targi o charakterze stricte biznesowym. Od tego czasu Targi Poznańskie prowadzą aktywną akwizycję kupców ze szczególnym naciskiem na pozyskanie przedstawicieli salonów i sieci meblowych z zagranicy. Efekty tych działań było widać wyraźnie podczas edycji 2012, w której uczestniczyło ponad 13 000 kupców meblowych z 42 krajów. W ciągu trzech lat od wprowadzenia zmian liczba wystawców wzrosła dwukrotnie, a liczba dystrybutorów mebli odwiedzających targi zwiększyła się aż trzykrotnie.

Targi większe niż w 2012
Tegoroczne targi MEBLE POLSKA potwierdzą dominującą rolę tego wydarzenia wśród krajowych spotkań branży meblowej. Poznańskie targi meblowe będą w tym roku jeszcze większe niż bardzo udana edycja 2012. Ekspozycja wystawców zajmie pawilony o łącznej powierzchni 31.000 mkw (w ubiegłym roku 28.000 mkw). Wśród ponad 200 wystawców są liderzy rynku m. in. Grupa IMS, Szynaka-Meble, Forte, Vox, Klose KMK, PAGED – Woodways, LUDWIK STYL, Wajnert Meble, Fabryka Mebli Wójcik, Bogatti, Vero, Gala Collezione, FAMEG, Meble Matkowski, Gawin Group, Klaster ELBLĄG, Rameta, Taranko, Vinotti, grupa producentów z Rumunii czy francuski PARISOT. Firmy zaprezentują kilkadziesiąt premier rynkowych – lista nowości zgłoszonych przez wystawców znajduje się na stronie www.meble.mtp.pl

Głosuj w konkursie „Złoty Medal – wybór konsumentów”
W tym roku po raz drugi znana i ceniona na polskim rynku nagroda – Złoty Medal MTP - została przyznana na nowych zasadach a zwycięzców na targach MEBLE POLSKA 2013 poznaliśmy już na prawie miesiąc przed targami. Sąd Konkursowy w składzie: prof. dr hab. Ewa Ratajczak, prof. dr hab. inż. Stanisław Dzięgielewski, dr inż. Marek Grześkiewicz, prof. nadzw. Halina Kościukiewicz, prof. zw. Marek Owsian, mgr inż. Andrzej Rybacki, prof. zw. Władysław Wróblewski, mgr Tomasz Kobierski, uhonorował tym prestiżowym wyróżnieniem sześć produktów w kategorii „meble skrzyniowe” oraz cztery w kategorii „meble tapicerowane”. Szczegółowa lista laureatów znajduje się na stronie zlotymedal.mtp.pl. Informacje o nagrodzonych produktach prezentowane będą podczas targów w Strefie Mistrzów – specjalnym stoisku zlokalizowanym w centrum ekspozycji targowej. Tam zwiedzający będą mogli oddawać głosy na nagrodzone produkty. Głosować można również na stronie internetowej Złotego Medalu. Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów zwiedzających i internautów, zdobędzie prestiżowy tytuł „Złoty Medal – wybór konsumentów”.

Nie przegap!
Targi MEBLE POLSKA to miejsce, w którym odbywają się co roku liczne branżowe wydarzenia, konferencje, szkolenia, prezentacje i dyskusje panelowe. W tym roku organizatorzy szczególnie polecają:
• Cykl seminariów dr Marka Borowińskiego, poświęconych najnowszym trendom
w aranżacji wnętrz oraz działaniom zwiększającym sprzedaż w salonie meblowym, komunikacji marketingowej w social media, technikom negocjacyjnym i psychologii koloru – 5 marca, godz. 12.00 i 6 marca, godz. 12.15 - sala konferencyjna 1 C
w pawilonie 7, antresola
• Oficjalna premiera raportu "Polskie Meble Outlook 2013” – 6 marca, godz. 10.00 - sala konferencyjna 1 C w pawilonie 7, antresola
• Cykl prelekcji organizowanych przez wydawnictwo PUBLIKATOR, poświęconych nowoczesnym formom prezentacji firmy w Internecie, prawnym aspektom ochrony konkurencji oraz mechanizmom rozwoju i funkcjonowania klastrów – 6 marca, godz. 11.00 - sala konferencyjna 1 B w pawilonie 7, antresola
• Polaków wydatki na meble 2013 - raport o rynku klientów indywidualnych – 6 marca, godz. 13.30 - sala konferencyjna 1 C w pawilonie 7, antresola
• Liderzy branży meblowej - raport InfoCredit – 6 marca, godz. 14.15 - sala konferencyjna 1 B w pawilonie 7, antresola
• Organizacja logistyki dla producentów mebli, specjalizacja - przesyłki drobnicowe do 5 m3 w relacji Polska - Niemcy - 6 marca, godz. 10.30 i 7 marca, godz. 13.00 - sala konferencyjna na ekspozycji w pawilonie 5, sektor F
• Diament Meblarstwa - Najlepsze Salony Meblowe 2013, wręczenie nagród
w pierwszej edycji konkursu miesięcznika "BIZNES meble.pl" i grupy meble.pl -
7 marca, godz. 16.00 – pawilon 10, parter

Zwiedzanie
Ekspozycja MEBLE POLSKA 2013 jest zlokalizowana w pawilonach 3, 3A, 5A, 7, 7A, 8 i 8A i będzie czynna w dniach 5-8 marca w godzinach 10:00-18:00. W pawilonie 5 odbywają się targi HOME DECOR i wydarzenie arena DESIGN. Dla zarejestrowanych przedstawicieli branży meblowej wstęp na targi jest bezpłatny.

Targi MEBLE POLSKA odbywają się pod Patronatem Honorowym Ministra Gospodarki.

Więcej informacji: http://www.meble.mtp.pl


Wyniki konkursu „Meble Plus – Produkt Roku 2013”

Jedenasta edycja konkursu „Meble Plus – Produkt Roku” dobiegła końca. 39-osobowe Jury, w którego skład weszli architekci, projektanci wnętrz, przedstawiciele salonów meblowych, hurtowni akcesoriów i elementów meblowych, uczelni, instytucji i stowarzyszeń związanych z branżą meblową, wybrało zwycięzców i wyróżnionych w 15 kategoriach. Patronat merytoryczny nad konkursem objęła sieć centrów wystawienniczych dom EXPO.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad sto produktów – wszystkie (nie tylko nagrodzone i wyróżnione) zostały zaprezentowane w specjalnym katalogu konkursowym, który wydano wraz ze styczniowym numerem miesięcznika „Meble Plus”.
Głosowanie – jak co roku – odbywało się drogą internetową. Każdy z członków jury typował maksymalnie trzy produkty, przyznając im 1, 2 lub 3 punkty, które następnie – po zsumowaniu – pozwoliły wybrać najlepsze – zdaniem jurorów – meble. Oceniając zgłoszone do konkursu produkty, jurorzy brali pod uwagę przede wszystkim walory wzornicze i użytkowe mebla, jakość wykonania, rodzaj i jakość użytych materiałów i akcesoriów meblowych, zgodność z obowiązującymi normami, a także nowatorstwo rozwiązań.

A oto wyniki konkursu w 15 kategoriach:
1. DESIGN
Produkt Roku 2013: "Curvus" (Bottega del Disegno)
Wyróżnienie 2013: "Briks" (Layman)
Wyróżnienie 2013: "Clever" (BogFran)

2. KRZESŁO BIUROWE
Produkt Roku 2013: "4ME" - BN Office Solution

3. GABINET/BIURO
Produkt Roku 2013: "Wall In" (Profim)
Wyróżnienie 2013: "CX3200" (BN Office Solution)
Wyróżnienie 2013: "Leo" (Gacca)

4. MEBEL DZIECIĘCY I MŁODZIEŻOWY
Produkt Roku 2013: "Parole" (Drewnostyl)
Wyróżnienie 2013: "Caps" (Black Red White)
Wyróżnienie 2013: "Ikar" (Szynaka Meble)

5. SYPIALNIA
Produkt Roku 2013: "Corino" (Mebin)
Wyróżnienie 2013: "Romance" (Woodways)
Wyróżnienie 2013: "Volare" (Meble Matkowski)

6. KUCHNIA
Produkt Roku 2013: "Vertigo Line" (Stolkar)
Wyróżnienie 2013: "Liwia" (Layman)
Wyróżnienie 2013: "Madras" (BN Office Solution)

7. ZESTAW WYPOCZYNKOWY
Produkt Roku 2013: "Planet" (Gala Collezione)
Wyróżnienie 2013: "Castello" (Caya Design)
Wyróżnienie 2013: "Grand Vario" (Etap Sofa)

8. JADALNIA
Produkt Roku 2013: "Catania" (Paged Meble)
Wyróżnienie 2013: "Touluse" i "Tenor" (Jadik)
Wyróżnienie 2013: "Porto" (Meble Wójcik)

9. SALON
Produkt Roku 2013: "Briks" (Layman)
Wyróżnienie 2013: "Fado" (Forte)
Wyróżnienie 2013: "Modena" (Meble Matkowski)

10. FOTEL/KRZESŁO
Produkt Roku 2013: "Sorriso" (Profim)
Wyróżnienie 2013: "Shape" (Jadik)
Wyróżnienie 2013: "Sari" (ROM)

11. MEBEL MIESZKANIOWY
Produkt Roku 2013: "Home Media" (FM Bravo)
Wyróżnienie 2013: "Ontario" (Paged Meble)
Wyróżnienie 2013: "Venom" (Black Red White)

12. ELEMENTY MEBLOWE I PÓŁFABRYKATY
Produkt Roku 2013: "Model 3" (Kobax)
Wyróżnienie 2013: "Optima 18" (Sevroll)
Wyróżnienie 2013: "Czajkowski" (Drewpol)

13. MATERIAŁY DO USZLACHETNIANIA PŁYT
Produkt Roku 2013: "Orzech Nefis" (Impress)
Wyróżnienie 2013: "Dąb Rijeka" (Schattdecor)
Wyróżnienie 2013: "Dąb Santana" (Schattdecor)

14. SOFA
Produkt Roku 2013: "Mirage" (Poldem)
Wyróżnienie 2013: "Enzo" (Komplet Plus)
Wyróżnienie 2013: "Charlotte" (HF Helvetia Furniture)

15. AKCESORIA MEBLOWE
Produkt Roku 2013: "Stopka meblowa K269" (Schwinn)
Wyróżnienie 2013: "Linia Maxima Evo" (Rejs)
Wyróżnienie 2013: "Uchwyt D731" (DC Polska)


WYNIKI KONKURSU DIAMENTY MEBLARSTWA 2013


Miło nam poinformować, iż zakończyła się siódma edycja konkursu „Diament Meblarstwa” organizowanego przez miesięcznik „BIZNES meble.pl” oraz portal meble.pl.

Liczące 75 osób jury, w skład którego weszli eksperci z branży meblarskiej, przedstawiciele salonów meblowych, dziennikarze, architekci, projektanci wnętrz, naukowcy oraz przedstawiciele wiodących polskich targów meblowych zdecydowało o uhonorowaniu statuetkami „Diamentu Meblarstwa” następujących produktów:

Meble w klasie standard:
w kategorii Przestrzeń Jadalniana – „Quattro”, producent: Halex
w kategorii Przestrzeń Salonowa – „Linea”, producent: Fabryki Mebli Forte SA
w kategorii Meble Tapicerowane – „Maryland”, producent: Emmohl
w kategorii Przestrzeń Sypialniana – „Pedro”, producent: HM Helvetia Meble
w kategorii Przestrzeń Kuchenna – kredens „KF-19” z serii Perle de Provence, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Krzesła – „XMS-CA 1025”, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Meble Dziecięce i Młodzieżowe – zestaw mebli dziecięcych „08” dla chłopca, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Przestrzeń Łazienkowa – zestaw „Picasso”, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Przestrzeń Outdoor – leżak ogrodowy „Rest”, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Meble Biurowe – „Favorite”, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Siedziska Biurowe – fotel „Esperto”, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Zestawy Tapicerowane – „Hexa”, producent: BN Office Solution

Meble w klasie premium:
w kategorii Przestrzeń Jadalniana – jadalnia „Corino”, producent: Mebin
w kategorii Przestrzeń Salonowa – system modułowy „Briks”, producent: Zakład Meblowy Layman Ryszard Seroka
w kategorii Meble Tapicerowane – „Hocky”, producent: Merely
w kategorii Przestrzeń Sypialniana – „Edi”, producent: Gacca sp. z o.o.
w kategorii Aranżacja Przedpokoju – „Allhall Strip Grafikus”, producent: Karoń Zakład Produkcyjny Wojciech Karoń
w kategorii Przestrzeń Kuchenna – „Anegre Infinity Lux”, producent: Anegre sp. z o.o.
w kategorii Meble Dziecięce i Młodzieżowe – „Parole”, producent: Drewnostyl / Pinio
w kategorii Krzesła – zestaw „A-1202” + „ST-1202”, producent: Fameg sp. z o.o.
w kategorii Przestrzeń Łazienkowa – kolekcja blatów „Sabrina” (SA-14), producent: Noclaf sp. z o.o.
w kategorii Przestrzeń Outdoor – łóżko ogrodowe technorattan „DH-583”, producent: Grand Luxury Plaza
w kategorii Meble Biurowe – „CX 3200”, producent: BN Office Solution
w kategorii Siedziska Biurowe – „4ME”, producent: BN Office Solution
w kategorii Przestrzeń Kontraktowa – „Sorriso”, producent: Profim sp. z o.o.
w kategorii Meble Inne – „Leo”, producent: Gacca
w kategorii Zestawy Tapicerowane – „Tetris”, producent: Merely

Akcesoria, półfabrykaty i komponenty meblowe:
w kategorii Materiały Tapicerskie – mata kokosowo-loomowa, producent: Enkev Polska SA
w kategorii Artykuły Dekoracyjne – kolekcja „Cameleon”, producent: Gamet SA
w kategorii Elementy Meblowe – fronty MDF/PCV Duokolor, producent: Apperta sc Aleksandra i Grzegorz Moroszczuk
w kategorii Materiały do Uszlachetniania Płyt – Orzech Nefis, producent: Impress Decor Polska sp. z o.o.
w kategorii Akcesoria Meblowe – klipowy zawias z prowadnikiem prostym do drzwi nakładanych, producent: GTV sp. z o.o. S.K.A.
w kategorii Systemy Akcesoriów – linia „Maxima Evo” cargo maxi obrotowe, producent: Rejs sp. z o.o.
w kategorii Oświetlenie Meblowe – listwa „LED Tossa”, producent: GTV sp. z o.o. S.K.A.
w kategorii Inne Komponenty i Akcesoria – „Airtic Box”, producent: Airtic Professional
w kategorii Inspiracje – Projekt „Brzoza POLSKA!”, producent: Pfleiderer Grajewo SA

Dodatkowo zostały przyznane:
„Diament Design” – system modułowy „Briks”, producent: Zakład Meblowy Layman Ryszard Seroka
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez technologów produkcji i ekspertów branżowych: system modułowy „Briks”, producent: Zakład Meblowy Layman Ryszard Seroka
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez przedstawicieli salonów meblowych: „Falco”, producent: Naturano
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez przedstawicieli mediów: „Edi”, producent: Gacca sp. z o.o.
„Diament Meblarstwa” – nagroda specjalna przyznana przez architektów i projektantów wnętrz: „Anegre Infinity Lux”, producent: Anegre sp. z o.o.

Do tegorocznej edycji konkursu „Diament Meblarstwa” zgłoszonych zostało 150 produktów. Oceniając zgłoszone w konkursie produkty jury brało pod uwagę wzornictwo, oryginalność oraz prezencję mebla. Tym samym nagroda jest potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności uhonorowanych statuetkami „Diament Meblarstwa” mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie będzie miało miejsce 12 grudnia br. w Teatrze Sabat Warszawie.


Konkurs Meble Plus – Produkt 2013


Ruszyła 11. edycja konkursu „Meble Plus – Produkt 2013”. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych dostępnych w Polsce mebli, półfabrykatów i akcesoriów meblowych.

Wyboru produktów dokonuje Kapituła konkursu, w skład której wchodzą specjaliści zajmujący się tą tematyką na co dzień. Werdykt stanowi istotną informację dla rynku detalicznego i dla ostatecznych konsumentów o aktualnej ofercie rynkowej producentów i dystrybutorów mebli, a także o ofercie dostawców dla przemysłu meblarskiego. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać produkty do redakcji miesięcznika „Meble Plus” do 31 października 2012 r.
Kryteria przyznania tytułów w konkursie „Meble Plus – Produkt 2013”:
– znaczące walory wzornicze, użytkowe i estetyczne,
– wysoka jakość wykonania,
– dobra relacja ceny do jakości,
– zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi,
– nowatorstwo rozwiązań.
Konkurs i zgłoszone produkty wsparte są szeroką kampanią PR-ową i informacyjną zarówno na łamach magazynów branżowych oraz konsumenckich wydawanych przez Wydawnictwo Publikator, jak również portali internetowych: Dobrzemieszkaj.pl oraz Magazyn.meble.com.pl. Konkurs cieszy się także zainteresowaniem mediów ogólnopolskich, targów oraz instytucji działających w branży, które objęły go swoim patronatem oraz będą informowały o jego przebiegu i wynikach.
Rozstrzygnięcie konkursu „Meble Plus – Produkt 2013” i uroczyste wręczenie przyznanych tytułów nastąpi w styczniu 2013 r. podczas Gali Konkursowej.
Zapraszamy do udziału!

Kontakt dla zainteresowanych:
Biuro konkursu „Meble Plus – Produkt 2013”
Tel.: 85 67 85 359
Fax: 85 67 85 355
e-mail: produktroku@publikator.com.pl


REGULAMIN KONKURSU „MEBLE PLUS – PRODUKT 2013”


XI EDYCJA

1. Cel konkursu:
Celem konkursu „Meble Plus – Produkt 2013” jest wyłonienie najlepszych dostępnych w Polsce mebli, półfabrykatów i akcesoriów meblowych. Wyboru dokonują specjaliści zajmujący się tą tematyką na co dzień. Werdykt stanowi zatem dla rynku detalicznego i dla ostatecznych konsumentów istotną informację o aktualnej ofercie rynkowej producentów i dystrybutorów mebli, a także o ofercie dostawców dla przemysłu meblarskiego.

2. Organizatorem konkursu „Meble Plus – Produkt 2013” jest redakcja miesięcznika „Meble Plus” wydawanego przez Wydawnictwo Publikator w Białymstoku.

3. Uczestnikami konkursu mogą być producenci i wyłączni importerzy mebli, półfabrykatów i akcesoriów meblowych, a także polscy przedstawiciele zagranicznych producentów.

4. Przebieg konkursu:
Konkurs rozpoczyna się 1 lipca 2012 r. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać produkty do redakcji miesięcznika „Meble Plus” do 31 października 2012 r. Wyboru produktów dokonuje Kapituła konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu „Meble Plus – Produkt 2013” i uroczyste wręczenie przyznanych tytułów nastąpi w styczniu 2013 r. O terminie i miejscu laureaci zostaną powiadomieni w grudniu 2012 r.

5. Zasady konkursu:
A. Przedmiotem konkursu są produkty zgłoszone w 17 kategoriach:
– Jadalnia
– Salon
– Mebel mieszkaniowy
– Sofa
– Fotel/ Krzesło
– Zestaw wypoczynkowy
– Kuchnia
– Sypialnia
– Garderoba
– Mebel dziecięcy i młodzieżowy
– Gabinet/Biuro
– Krzesła/ Fotele biurowe
– Design
– Elementy i półfabrykaty meblowe
– Materiały do uszlachetniania płyt
– Akcesoria meblowe
– Materiały tapicerskie

Jeden producent może zgłosić do konkursu więcej niż jeden produkt w jednej lub w więcej niż jednej kategorii.
Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia danego produktu - po konsultacji ze zgłaszającym produkt Uczestnikiem Konkursu - do innej kategorii konkursowej.

B. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie produkty, które zostały wprowadzone na rynek polski w marcu 2011 r. bądź później. Liczba zgłoszeń jest nieograniczona, jednak każde zgłoszenie obliguje uczestnika do uiszczenia opłaty oraz przesłania odrębnej dokumentacji.

C. Zgłoszenie produktu odbywa się poprzez nadesłanie do redakcji miesięcznika „Meble Plus” w terminie do 31 października 2012 r. wypełnionej Karty Rejestracyjnej oraz wypełnionej Karty Produktu wraz z dokumentacją (materiał ilustracyjny, opis techniczny, katalog itp.) przesłanych drogą elektroniczną lub faksem oraz potwierdzeniem wpłaty z tytułu uczestnictwa w konkursie.
Opłata zgłoszeniowa wynosi 1.500 zł netto. W jej ramach Firma ma prawo zgłosić 2 produkty. Każdy kolejny (powyżej drugiego) produkt to koszt 500 zł netto.
W przypadku zgłoszenia tylko 1 produktu Firma ponosi opłatę w wysokości 990 zł netto. Firmy, które zgłosiły do konkursu minimum 3 produkty, mają dodatkowo możliwość bezpłatnego zgłoszenia jednego produktu do kategorii Design.

Specjalna promocja do dnia 10.08.2012 r.: jeśli Uczestnik zdecyduje się wziąć udział w Konkursie i dopełni wszelkich formalności do dnia 10.08.2012 r., może, w ramach opłaty konkursowej (1.500 zł netto), zgłosić 3 produkty (dodatkowy produkt gratis).

D. Firmy zgłaszające produkty do konkursu zobowiązują się dostarczyć do 31 października 2012 r. materiały ilustracyjne niezbędne do prezentacji produktów w Internecie i katalogu konkursowym:
– zdjęcia (w postaci slajdów, fotografii – min. wymiary 10 x 15 cm, plików elektronicznych – tiff, jpg, eps; rozdzielczość min. 300 dpi przy podstawie min. 15 cm).
– logo firmy w postaci pliku otwartego programu Adobe Ilustrator (QuarkXpress lub Freel-land) z fontami zamienionymi na krzywe lub w postaci zamkniętego pliku eps – tiff lub jpg (CMYK, 300 dpi).

E. Kryteria przyznania tytułów w konkursie „Meble Plus – Produkt 2013”:
– znaczące walory wzornicze, użytkowe i estetyczne,
– wysoka jakość wykonania,
– dobra relacja ceny do jakości,
– zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi,
– nowatorstwo rozwiązań.

F. Jury przyzna jednemu produktowi z każdej kategorii tytuł „Meble Plus – Produkt 2013”. Każdy z członków jury wytypuje maksymalnie trzy produkty, którym przyzna trzy, dwa i jeden punkt. W przypadku, gdyby dwa lub więcej produktów otrzymało tyle samo głosów, o tym, który z nich wygra i zdobędzie tytuł „Meble Plus – Produkt 2013” zadecyduje przewodniczący kapituły, którym jest redaktor naczelny miesięcznika „Meble Plus”. Kapituła może także podjąć decyzję o nieprzyznawaniu tytułu „Meble Plus – Produkt 2013” w danej kategorii. W przypadku wysokiego poziomu zgłaszanych produktów Kapituła konkursu może zdecydować, że maksymalnie dwa produkty, które pod względem liczby głosów zajęły kolejne miejsca po zwycięskim produkcie otrzymają w danej kategorii tytuł „Meble Plus – Wyróżnienie 2013”.

6. Kapituła konkursu:
Kapitułę konkursu stanowią przedstawiciele polskich salonów meblowych, hurtowni półfabrykatów i akcesoriów meblowych, organizacji kupieckich, uczelni, przedstawiciele wiodących targów branżowych, projektanci i architekci wnętrz, a także dziennikarze prasy branżowej i konsumenckiej (pełen skład Kapituły zostanie opublikowany na stronie www.magazyn.meble.com.pl.

7. Świadczenia organizatora:
A. Laureaci Konkursu otrzymują od Organizatora certyfikat „Meble Plus – Produkt 2013” i tytuł, który jest jednocześnie nazwą danej kategorii lub certyfikat „Meble Plus – Wyróżnienie 2013”.

B. Laureaci mają prawo do oznakowania nagrodzonych produktów znakiem „Meble Plus – Produkt 2013”, który jest jednocześnie nazwą danej kategorii lub certyfikatem „Meble Plus – Wyróżnienie 2013”, jak również używać obu tych znaków do własnych celów promocyjnych i reklamowych.

C. Organizator zobowiązuje się do wydania katalogu konkursowego, w którym zaprezentuje wszystkie produkty, zgłoszone do Konkursu. Katalog konkursowy ukaże się wraz ze styczniowym wydaniem magazynu Meble Plus (nr 1/2013).

D. Katalog konkursowy będzie rozprowadzany podczas imprez branżowych, w których Organizator weźmie udział:
- szkolenia organizowane przez firmy z branży meblowej,
- targi (wewnętrzne i otwarte) ogólnopolskie i zagraniczne.

E. Katalog konkursowy będzie też bezpłatnie wysyłany do firm z branży meblarskiej oraz pracowni projektowych, do licznego grona architektów i projektantów wnętrz oraz salonów meblowych.

F. Elektroniczna wersja katalogu konkursowego zostanie umieszczona na łamach serwisów www.magazyn.meble.com.pl oraz www.dobrzemieszkaj.pl i udostępniona ich użytkownikom.


G. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają od Organizatora artykuł reklamowy, który zostanie umieszczony, w terminie ustalonym z Organizatorem, w serwisie www.dobrzemieszkaj.pl na okres dwóch tygodni.

H. Organizator opublikuje wyniki Konkursu, wraz z nagrodzonymi i wyróżnionymi produktami, na łamach magazynów Meble Plus (nr 1/2013) i Produkcja Mebli (1/2013), a także na łamach serwisów www.magazyn.meble.com.pl oraz www.dobrzemieszkaj.pl

I. W wydaniu lutowym magazynu Meble Plus zostanie opublikowana relacja z gali wręczenia nagród konkursu „Meble Plus – Produkt 2013”.

J. Zaproszenia na galę wręczenia nagród Konkursu zostaną wysłane również do Patronów wydarzenia, a materiał prasowy będzie udostępniony do powszechnego wykorzystania oraz wysłany w trakcie akcji mailingowej, mającej na celu jak najszersze udostępnienie go środkom masowego przekazu.

K. Organizator zobowiązuje się do czynnego promowania Konkursu na łamach zewnętrznych branżowych i konsumenckich tytułów prasowych, zarówno elektronicznych, jak i papierowych, które obejmą patronat nad Wydarzeniem oraz poszczególnych portali społecznościowych.

L. Organizator zobowiązuje się do zamieszczenia produktów, które zdobędą tytuł „Meble Plus – Produkt 2013” oraz „Meble Plus – Wyróżnienie 2013”, w serwisie www.dobrzemieszkaj.pl w dziale Urządzamy Dom. Zwycięskie produkty będą tam dostępne do końca 2013 roku.

Ł. Organizator zobowiązuje się do utworzenia na profilu magazynu Dobrze Mieszkaj na Facebooku odrębnego albumu zdjęciowego pt. „Meble Plus 2013 – Konkurs” i zamieszczenia w nim wszystkich zgłoszonych produktów z przypisaniem do konkretnej kategorii, a także do utworzenia odrębnego albumu pt. „Meble Plus 2013 – prezentacja Laureatów” i zamieszczenia w nim wszystkich produktów nagrodzonych w Konkursie..

M. Organizator zobowiązuje się do udostępnienia Zwycięzcom Konkursu dodatkowego miejsca promocyjnego w serwisie www.dobrzemieszkaj.pl w dziale Firmy i Produkty, w postaci 30 boksów, w których każdy laureat będzie mógł promować pozostałe swoje produkty do końca 2013 roku.
DIAMENT MEBLARSTWA PO RAZ SIÓDMY

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, iż rusza siódma edycja konkursu "Diament Meblarstwa" organizowanego przez meble.pl sp. z o.o. oraz Wydawnictwo meble.pl sp. z o.o.
Produkty do konkursu można zgłaszać do 15 października br.
Konkurs adresowany jest do producentów mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych mających siedzibę lub przedstawicielstwo na terenie Polski.
Nagrody w konkursie „Diament Meblarstwa” są potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności produktów, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów.

Przygotowaliśmy 25 kategorii produktowych, a w tych, które obejmują meble gotowe, umożliwiliśmy uczestnikom podział na klasę standard oraz klasę premium.
W każdej kategorii, jak również w każdej z wyróżnionych klas, zostanie przyznana nagroda "Diament Meblarstwa".
Oprócz "Diamentów Meblarstwa" przyznane zostaną ponadto "Diament design", "Diament inspiracje" oraz 4 statuetki przyznane przez cztery grupy jurorów.
W głosowaniu na "Diamenty Meblarstwa" weźmie udział kapituła, w której skład wchodzą eksperci z branży meblarskiej, organizacje, naukowcy, media, architekci, projektanci wnętrz, designerzy, trendsetterzy, przedstawiciele salonów meblowych, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych.
Jury dokona wyboru najlepszych produktów w poszczególnych kategoriach oraz klasach biorąc po uwagę m.in. zastosowane wzornictwo i zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne, ergonomia i funkcjonalność, relację ceny do jakości i ogólną prezencję mebla.
Wręczenie nagród odbędzie się w grudniu 2012 roku na uroczystej gali zorganizowanej przez organizatora konkursu. Zostanie wydany też okolicznościowy katalog promujący wszystkie zgłoszone i biorące udział w głosowaniu produkty.

Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu, jak również pełny skład jury oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej
www.diamentmeblarstwa.pl

Siódma edycja "Diamentu Meblarstwa" została objęta patronatem medialnym i honorowym przez wiele czasopism, portali internetowych oraz instytucji związanych z branżą meblową i nie tylko. Łączy się to z szeroką promocją konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.


DIAMENT MEBLARSTWA 201225.01.2012
Szanowni Państwo,

Pod tym linkiem znajdą Państwo pełne wyniki konkursu Diament Meblarstwa. http://www.biznes.meble.pl/aktualnosci,gala-biznesu-diament-meblarstwa-2012,12507.html
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za udział głosującym.Miło nam poinformować, iż rusza szósta edycja konkursu "Diament Meblarstwa" organizowanego przez meble.pl sp. z o.o. oraz Wydawnictwo meble.pl sp. z o.o. Produkty do konkursu można zgłaszać do końca października br.
Konkurs adresowany jest do producentów mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych mających siedzibę lub przedstawicielstwo na terenie Polski. Nagrody w konkursie „Diament Meblarstwa” są potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności produktów, wskazaniem doskonałego wizerunku producenta i znakomitego postrzegania przez klientów oraz ekspertów.

Przygotowano 25 kategorii produktowych, a w tych, które obejmują meble gotowe, umożliwiono uczestnikom podział na klasę standard oraz klasę premium. W każdej kategorii, jak również w każdej z wyróżnionych klas, zostanie przyznana nagroda "Diament meblarstwa". Oprócz "Diamentów meblarstwa" przyznane zostaną ponadto "Diament design" oraz "Diament internautów".
W głosowaniu na "Diament meblarstwa" oraz "Diament design" weźmie udział kapituła, w której skład wchodzą eksperci z branży meblarskiej, dziennikarze, architekci, projektanci wnętrz oraz naukowcy. Jury dokona wyboru najlepszych produktów w poszczególnych kategoriach oraz klasach biorąc po uwagę m.in. wzornictwo, oryginalność i prezencję mebla. "Diament internautów" zostanie wyłoniony na podstawie najwyższej liczby głosów przyznanych danemu produktowi przez internautów. Wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2012 roku na uroczystej gali zorganizowanej przez organizatora konkursu, natomiast do końca bieżącego roku zostanie wydany okolicznościowy katalog promujący wszystkie zgłoszone i biorące udział w głosowaniu produkty.

Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu, jak również pełny skład jury oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej
www.diamentmeblarstwa.pl

Szósta edycja "Diamentu Meblarstwa" została objęta patronatem medialnym i honorowym przez wiele czasopism, portali internetowych oraz instytucji związanych z branżą meblową (w tym GPKM) i nie tylko. Łączy się to z szeroką promocją konkursu w postaci zapowiedzi oraz relacji w mediach.

MEBLE PLUS -


25.01.2012
Szanowni Państwo,

pod poniższym linkiem znajdą Państwo wyniki konkursu Produkt Roku 2012.
http://www.meble.com.pl/?item=artykul&artykul=5261&SID=260e39e441b1b96a591daec59a41cce4
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!Grupa Polskich Kupców Meblowych objęła Patronat nad X jubileuszową edycją konkursu "Meble Plus – Produkt Roku" na najlepsze produkty w branży meblarskiej.

Konkurs rozpoczyna się 1 września 2011 r. i adresowany jest do producentów mebli oraz wyłącznych przedstawicieli na działających na rynku polskim. Zgłoszone produkty będą oceniane w następujących kategoriach:

1.Jadalnia
2.Salon
3.Mebel mieszkaniowy
4.Sofa
5.Fotel/krzesło
6.Zestaw wypoczynkowy
7.Kuchnia
8.Sypialnia
9.Łóżko
10.Garderoba
11.Mebel dziecięcy i młodzieżowy
12.Gabinet
13.Biuro
14.Krzesła/Fotele biurowe
15.Mebel kontraktowy
16.Design

Wyboru spośród zgłoszonych produktów dokona profesjonalne Jury, w skład którego wchodzą architekci i projektanci wnętrz, przedstawiciele największych polskich salonów meblowych, a także pracownicy uczelni o profilu wzorniczym.

Głosowanie odbędzie się w grudniu br., a wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2012, o czym bezzwłocznie Państwa poinformujemy.

Diamenty Forbesa 2010

Gratulujemy serdecznie Właścicielowi firmy MEBLOKONTAKT - Panu Adamowi Robaszkiewiczowi - wyróżnienia Diamentem już drugi rok z rzędu!

Życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących miesiącach.

Pełna lista firm wyróżnionych w całej Polsce pod adresem:
http://www.diamentyforbesa.pl/index.php?action=page&parent=313&view=314
POLSKI KUPIEC ROKU 2006

GPKM otrzymało tytuł Kupca Roku w III edycji konkursu Polski Kupiec Roku 2006 w branży Artykuły PRZEMYSŁOWE w kategorii "zrzeszenia".

Tytuł Polskiego Kupca Roku przyznaje Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w porozumieniu z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz World Trade Center Poznań.

Nagroda przyznawana jest od 2003 roku w pięciu branżach. W obecnej edycji honorowy patronat nad nagrodą objął minister gospodarki.
10 lat GPKMGrupa Polskich Kupców Meblowych obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia.

Główną ideą powołania w maju 1996 r. GPKM było – jak podkreślają Andrzej Rybacki, Prezes Zarządu i właściciel Salonów Meblowych MR Koninie oraz Bogusław Majda, wiceprezes Zarządu i właściciel firmy Meblomarket w Redzie – „zjednoczenie sił jej członków w celu wprowadzenia w Polsce europejskich standardów handlowych oraz prowadzenie interesów z producentami i dostawcami mebli z pozycji zorganizowanego zrzeszenia kupieckiego”.

Członkowie Grupa współpracują z wiodącymi producentami mebli w kraju, a także importują meble skrzyniowe i tapicerowane oraz artykuły wyposażenia wnętrz wielu renomowanych producentów z całego świata. Wyróżniającym się producentom Grupa przyznaje nagrody (wręczane podczas Poznańskich Targów): Złoty Strug dla najlepszego mebla skrzyniowego oraz Złotą Igłę dla najlepszego mebla tapicerowanego.

GPKM jako cały podmiot zrzeszający kupców otrzymał liczne wyróżnienia, m.in. tytuły „Sprzedawca roku 2003” od Kolekcji Mebli Klose, „ Złoty Klient” od Helvetii Furniture oraz „Polski Kupiec Roku 2004” w branży artykuły przemysłowe przyznany przez Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego w Poznaniu.

Obecnie Grupa Polskich Kupców Meblowych zrzesza 16 członków mających ok. 50 jednolicie oznakowanych salonów meblowych o łącznej powierzchni ponad 120 tysięcy m2, przy czym liczba salonów systematycznie wzrasta.

Adresy salonów meblowych GPKM -> kliknij TUTAJ
Nowa polityka prywatności i plików cookie
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej TUTAJ.

  Created by:  LM.internet